Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vhledy současnosti

Příspěvky

V JEDNOTĚ JE SÍLA

5. 2. 2017

| Rubrika: Vhledy současnosti

Stará se snad strom o to, jak rostou ostatní stromy? Rozkošatí se a rozkvete i plodí zcela bezohledně. A je snad proto málo pokorný, nebo nežije v jednotě? Zdravý strom čistí vzduch, vyrábí kyslík, zadržuje vláhu, je domovem ptákům a hmyzu a poskytuje hojnost plodů i dřeva. Je páteřním prvkem ekosystému jednoty.

 

Proč vykročit z komfortní zóny

28. 1. 2017

| Rubrika: Vhledy současnosti

Velká část lidí se ve svém životě změnám brání, bojí se jich a křečovitě se snaží držet toho, co znají. Jenže pokud chceme od života něco víc, než jen pouhé přežívání, pak je nutné, abychom se do změn pouštěli a vítali je do svého života, vnímali je jako potřebné.

 

Proč nás tolik přitahuje zabývat se pořád něčím vnějším?

22. 12. 2016

| Rubrika: Vhledy současnosti

Žádný vnější objekt nám nemůže sdělit KDO VE SKUTEČNOSTI JSME. To je naše práce to prozřít. To je smysl naší existence zde. Uvědomit si to. Nedám vám návod, dám vám prožitek. Poznání se prožívá.

 

CO ANO A CO NE?

16. 12. 2016

| Rubrika: Vhledy současnosti

Máme žít tím nejprostším lidským životem - chodit bosi, energii mysli odvádět nohama dolů do Země - uzemnit se. Než se rozběhneme do snů, vizí, napojení - máme se zastavit a být v přítomném okamžiku a v těle, pevně stabilně ukotveni a v rovnováze - nohama pevně na Zemi.

 

Já nejsem Já

13. 12. 2016

| Rubrika: Vhledy současnosti

Není radno rýpat se v minulosti, se kterou stejně nic nenaděláte, mnohem důležitější je soustředit se na přítomnost a tvořit si své šťastné zítřky právě teď a tady. Překážky, které překračujete jsou svázány s tímto životem, stejně jako následky vašich myšlenek a činů, které se neúprosně vracejí. 

 

Všechno je cesta

11. 12. 2016

| Rubrika: Vhledy současnosti

Každý máme svou cestu poznání... Každý je projevem Zdroje... Kritika druhých je nerespekt jejich cesty, cesty Zdroje. Teprve ten, kdo pozná, kým skutečně je, ten respektem obdaří sebe i druhé... A to je láska... A její cesta začíná v každém z nás... Iva Radulayová

 
 

Ego plní vždy ochrannou funkci

9. 12. 2016

| Rubrika: Vhledy současnosti

Je načase přestat se ukrývat. Za hnusné, černé, nebo růžové krásné oblečení, za vysportovaná těla, za makeup, za majetek, za veganství, za svou nadváhu, či štíhlost, za své role v životě, ale i za svá přesvědčení a názory - za to vnější. Říct si tiše... ano jsem teď k sobě laskavý/á a nejsem právě teď připraven/a, aby svět jasně spatřil mou pravou, ukrývanou identitu...

 

Proč být autentický?

6. 12. 2016

| Rubrika: Vhledy současnosti

Nebojme se žít a projevovat se podle své vnitřní pravdy. Každý z nás je jedinečnou bytostí a má proto svůj jedinečný způsob, jakým se projevuje, své jedinečné kouzlo. Toto kouzlo ale nepůsobí na všechny. Nesnažme se proto vyhovět všem a přitom ztratit sebe sama. Nesrovnávejme se s někým druhým. Jsme v pořádku tak, jak jsme a není potřeba na tom nic měnit. Odložme své masky, pokud nějaké máme.

 

NOVÉ DĚTI

5. 12. 2016

| Rubrika: Vhledy současnosti

Jedna z velkých změn, které tyto děti přinesou, se bude týkat vzdělávacího systému. Protože se jejich hlavní centrum uvědomění bude nacházet mimo jejich mozek, budou se jevit neobyčejně bystré. Jakmile dojde k překonání nadřazenosti mysli, vynoří se skutečná genialita. Jejich způsob učení bude mít blíže k osmóze, než k současnému způsobu, vycházejícímu z opakování, a jejich paměťové schopnosti budou mimořádné.

 

EMOCE

30. 11. 2016

| Rubrika: Vhledy současnosti

Když nevěnujeme bdělou pozornost emocím, dusíme je v sobě, potlačujeme, tvrdíme, že nejsou, pak máme tendenci je začít přehánět do extrémů. Čím delší čas je zavíráme v sobě a ukládáme do těla, tím delší čas potřebují emoce k rozpouštění a uzdravování.