Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč si někteří lidé ujíždějí na zprávách z médií?

1.png

 

 

Položme si otázku: Proč lidé nejvíce reagují na zprávy, které informují (ať už se jedná o pravdu či lež) o katastrofách, útocích, uprchlících či jiných negativních a agresivních aktivitách ?

Odpověď je velmi banální, snadná. Většinu těchto lidí ovládá strach a obavy. Strach, který jim podvědomě našeptává: „Co kdyby se toto dělo tady u nás. No hrůza, musíme s tím něco dělat. Musíme projevit nesouhlas, či lítost, vztek a spoustu dalších negativních emocí“ Následně na to se strhne vlna nepatřičných diskuzí na sociálních sítích a ona vlna negativních emocí se brzy začne šíří po celém světě.

Ovšem pozor. V tomto okamžiku se většina lidí pod vlivem těchto negativních emocí, začne ocitat na velmi tenkém ledě, neboť právě jejich strach, či momentální zájem o tato témata, vpouští lavinu podobných událostí do svých vlastních soukromých životů. Energeticky se nalaďují právě na tyto události a emoce a vše posilují diskuzemi na sociálních sítích s dalšími podobně naladěnými lidmi. Málo kdo z nich si tento fakt připouští, či uvědomuje, ale právě díky jejich pozornosti k této zprávě, nabývá na skutečné realitě a podobě i když do té doby se mohlo jednat jen o pouhou fámu, či hoax.

Je to zákon vesmíru, čemu věnujete svou pozornost, to roste a začne se Vám i dít ve Vašem okolí. Vesmír nerozlišuje mezi dobrým a zlým, prostě Vám do života pošle to, čemu věnujete nejvíce své pozornosti.

 

Je složité, zákonu vesmíru, porozumět?

V podstatě není, avšak porozumění si vyžaduje notnou dávku sebereflexe a pochopení sebe sama. Je prostě nutné se poohlédnout za svým životem a kriticky se podívat, kdy jsme se nechali unést vlnou negativních emocí druhých lidí, či nějakou zprávou, která je v nás vyvolala. Pak již jen chronologicky přiřadíme následné negativní projevy a události, které v tomto časovém horizontu následovaly v našich soukromých životech.

 

Můžeme si dovolit podobné negativní zprávy ignorovat?

Samozřejmě, že máme na výběr a každý si může vědomě volit, čemu bude věnovat svou pozornost. Přirovnal bych to k příkladu ze života. Když se Vám něco nelíbí, nebo s někým nesouhlasíte, prostě se oné věci zbavíte, nebo s osobou, která Vám nesedí, se přestanete stýkat. Jednoduše se zbavíte vlivu těchto energií na svou osobu a žijete si podle svého. Takto stejně můžete přistupovat i ke všem negativním zprávám z médií. Prostě jejich sledování jednou pro vždy utnete a máte klid. Pokud Vám však známí, či někdo jiný budou ony zprávy předhazovat ústně, jednoduše je požádáte o to, aby se ve Vaši přítomnosti o nich nebavili, nebo sami opustíte prostor, kde k tomu dochází. Pro šikovnější jedince je ještě možnost strhnout diskuzi na jiné téma.

 

Mohou negativní zprávy ovlivnit můj život i když je nesleduji?

Mohou, ovšem jen do té míry, že budete sledovat, jak působí na ty ostatní, kteří je sledují a věnují jim svou pozornost. Stanete se určitými nezávislými pozorovateli Vašeho okolí a budete žasnout nad tím, co se to s ostatními děje. Samozřejmě se pak dostanete do fáze, kdy jim nějak budete chtít pomoci otevřít oči, aby již také nebyli obětmi a mohli se cítit mnohem svobodněji a nezávisleji. To by ovšem bylo na mnohem delší povídání a v tomto článku dále rozvádět nebudu.

 

Co s argumentem, že jsem ignorant a tímto se izoluji od světa?

Hned se nabízí otázka, čího světa ? Moc dobře víme, že na základní úrovni sice sdílíme svět s ostatními, avšak sami si volíme svět individuální. Nevnímáme stejně, každý jsme originál, každý máme svůj vlastní svět. Proč bychom měli do svého světa vpouštět verzi světa duševně nemocných lidí ? Copak pomůžeme člověku s rakovinou, že si sami rakovinu přivodíme ? Takto to nefunguje. Tento argument je zkrátka lichý.

Postup kupředu a k lepšímu funguje pouze tak, že si bereme příklad a nalaďujeme se na to pozitivní, co nás naplňuje láskou, štěstím, radostí a touhou.

Zároveň nezapomínejte, že ať už se stalo ve světe cokoli špatného a hrozného, týká se to pouze zúčastněných osob v incidentu. Problém si vtáhli do svých životů ať již ze strachu, či nenávisti a pouze oni zúčastnění budou muset oné situaci čelit a řešit ji. Vy a nikdo další, kdo jste tam nebyli, se Vás událost jednoduše netýká.

Nehledě na to, že v dnešní době se ve velké míře objevují zprávy, které nejsou založeny na faktech a mají za cíl jen přitáhnout pozornost k reklamám na internetu, či v televizi. Byznys a obchod nehledí na fakta či emoce. Hledí pouze na počty návštěvníků a případný potenciál v proklicích různých kampaní ve vyhledávačích zboží. Více návštěvníků rovná se větší byznys a tak negativní, či chytlavá zpráva v různých internetových médiích, či televizi se stává pouze marketingovým tahákem, jak přitáhnout pozornost lidí k reklamám a je jim jedno co u toho prožíváte, či jak se cítíte. Prozatím fungoval vzorec - negativní až katastrofická zpráva rovná se pozornost lidí a tedy i byznys.

Ovšem i toto se již mění. Lidí co se takto nechávají strhávat je každým rokem méně a méně a postupně si každý sám za sebe uvědomuje svou roli v tomto světě. Přestáváme být tupými ovcemi, či nástroji marketingu, kteří se nechávají vláčet a bereme otěže života do svých rukou. Tento vývoj je nevyhnutelný a již se těšíme na dobu, kdy některá média ztratí veškerou moc, která jim byla pouze dobrovolně propůjčena od lidí, kteří jim věnovali svou pozornost.

 

Proč vše čemu věnujete svou pozornost sílí a roste?

Pozornost rovná se energie. Dalo by se to vysvětlit i na základě poznatků z kvantové fyziky, ale takové vysvětlení by bylo nejspíše komplikované až nepochopitelné, jak souvisí s našimi běžnými životy. Jednoduše si představte, že na co se díváte a věnujete svou pozornost, tomu posíláte svou energii. Čemu věnujete svou pozornost ve Vašem životě nejvíce ? Opět se poohlédněte ve Vašem životě a rychle pochopíte, o čem zde píši. Vaše životní energie směřuje tam, co nebo koho zrovna sledujete. Díky tomu jsou herci, zpěváci i některá média a spisovatelé, či redaktoři závislí na Vaši pozornosti a jsou v mnoha případech ochotni udělat cokoli, aby si Vaši pozornost získali. Ti rozumnější a zkušenější dávno ví, že není radno přívalu energie od lidí podlehnout a je třeba si od toho držet velký odstup, neboť jim hrozí, že po přívalu energie od lidí, která je velmi příjemná až opojná a každý ji znáte, když jste středem pozornosti ve společnosti a všichni se přitom dobře baví, přijde stav poklesu energie, tzv. vystřízlivění, které může eskalovat až do krátkodobého stavu pominutí smyslů. Snad každý úspěšnější herec, či zpěvák má s tímto fenoménem svou vlastní zkušenost a moc dobře ví, o čem zde píši. Čili abych ukončil téma, proč jsou některá média ochotna zajít tak daleko, že si zprávy cucají z prstu, musím konstatovat, že právě onen pokles energie, kdy jim lidé nevěnují svou dostatečnou pozornost, způsobuje abstinenční příznaky hladovění po energii, či financích, které jsou také jen v jiné podobě Vaše energie.

 

Pochopení a zodpovědnost

Tímto článkem Vás samozřejmě nechci poučovat či strašit, chci Vás jen informovat o zkušenostech, které jsem během života objevil a které mám chuť předat dál. Nic tímto článkem nesleduji, ani nemám žádné ambice být někým odlišným, či lepším, jakkoli by to mohl někdo jinak interpretovat. Chci jen říci, že jsem musel velmi dlouho přemýšlet nad tím, co má v mém životě místo pro pozornost a co naopak nikoli a že tato cesta samouka nebyla nijak snadná. Možná že díky tomuto článku někomu pomohu, aby mohl putovat po lehce vyšlapané uličce a nemusel se prodírat trním pokusů a omylů, či motivuji některé jedince se touto cestou vydat.

 

Petr Suchánek,FB