Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plánování

10536359_960300887320063_3416419959473901113_o.jpg

 

Taky si všímáte, že vše z toho co si pečlivě naplánujete se v poslední době změní a všechno je jinak? To jen vesmír na vás začíná tlačit a chce, abychom se pustili a začali žít podle sebe a za sebe.

 

Jakékoliv plánování se nutně musí shledat s neúspěchem. Při plánování se totiž snažíte vesmír vtěsnat do linek svých plánů, nadiktovat mu cesty, kterými se má ubírat. To vesmír, stejně jako většina z nás, nemá rád. Rád chodí vlastními cestami a stejně tak rád vám vyplní vaše přání. Jen to prostě chce dělat po svém. Proto nikdy neplánujte cesty splnění svých přání, neplánujte vůbec nic, jen si přejte splnění svých snů a čas a způsob splnění nechte na vesmíru. Když něco naplánujete vesmír to prostě odmítne. Nechte mu svobodnou vůli, ten dar, který byl dám i vám.(Robert Kudláček)

 

Plánování z nás dělá otroky a bere nám svobodnou vůli se rozhodovat v přítomném okamžiku. Proto na nás vesmír právě TEĎ tlačí, abychom se vzpamatovali a probudili, a začali žít podle SEBE ...Jen tak jsme schopni vnímat rozdíl, který jsme po dlouhý čas nebyli schopni vidět a zapomněli na podstatu nás samých. Přitom nám je ponechána svobodná vůle se rozhodnout. Kdo chce, může si dál dalekosáhle plánovat a pak se učit řešit nenadálé situace v tady a teď. Kdo pochopí a pustí se kontroly nad svým životem, ten se napojí na Zdroj, který se ukrývá v každém z nás a pluje si životem lehce a v pohodě a plní se mu cokoliv si přeje. 

 

Když se každý z nás dokáže naladit sám  na sebe a jedná v souladu s Boží vůlí a pro dobro všech, pak se plní cokoliv. V tuto dobu se každý ocitá v tomto někde jinde a každý je tu zároveň sám za sebe.Takže se vylaďujeme postupně jako celek a každý dojde k poznání ve svém tempu.

 

Pokud je člověk upřímný a pravdivý sám k sobě, nepotřebuje od nikoho žádné vedení, protože ho nalezne v sobě. Je to napojení na Zdroj, který je v nás. To je ten kanál, který nás spojuje se vším a s každým v Jednotě, ke které jako lidstvo - celek  kráčíme.

Renata Reindlová