Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vztahy a vědomé zrození

12513952_10153257719487344_7928356520441129429_o.jpg

 

 

Znovu budeme všichni k sobě hledat cestu. Vztahy lidí jsou jako ve snu. Lidé jsou si cizí a často se milují pro povrchní sympatie a hodnotí toho druhého, namísto aby ohodnotili pravdivě sebe, čím jsou pro ty druhé.Jaký smysl to má, podílet se na tomto vztahu. Co přináším já tomu druhému a jak dalece v něm oživuji dobré vlastnosti. Co mu přináší má starost, nebo můj zájem...

 

Lidé se často baví o povrchních věcech a samotné setkání nemá význam.
Tam, kde jsou malé děti, dospělí na ně obrátí spoustu pozornosti, jakoby měly zachránit konverzaci, nebo smysl setkání. Právě děti by měly odmalička cítit sílu a lásku dospělých, kteří mají ocenit každou chvíli, kterou jeden druhému dávají.

Děti by měly s radostí a obdivem pozorovat dospělé a brát si z nich příklad. Děti jsou často stavěny na sokl slávy a obdivu a jsou obdivovány za to, že se projevují přirozeně. Místo aby měly svou pozici v rodině v lásce a skromnosti s pocitem vedení a jistoty.
Kolik rodin je vědomých, kde se dítě učí pracovat, něco umět, být zručný a pomáhat, namísto soutěživosti.

 

Všechno, co se dnes chce i po dětech je úspěch, úspěch a úspěch! Protože to je cesta k bohatství. Ovšem cesta k duchovnímu bohatství, je cesta dlouhá, trpělivá a není v ní světská sláva, úspěch a zisk na prvním místě, ale je to cesta lásky a služby.
Chceš-li rozumět dítěti, ber ho jako dospělého a vyzrálého duší, schopného ledacos unést a dokázat. Nikoliv však běžným oceňováním, ale právě hledáním a rozvíjením se. Předat letitou moudrost novým generacím.

Velký problém je zrodit se do takové rodiny, aby mohl už tu malý človíček rozvíjet své zkušenosti, vědění, cítění a lásku. Duše dítěte přicházející z nevědomí se lehce probudí do světa těch, kteří mu dají hmotné zaopatření. Ale uchovat si vědomí svého úkolu je vždy těžké. Často pro povinnost a světské úkoly se dítě odvrátí od své cesty duše. Hlavně v dnešní době, kdy je první úkol MÍT! Kdo má, ten je.
Kdo jsem, jaký jsem a co tu dělám je vlastně zbytečné vědět.

 

Teprve v nové době budou lidé chápat rodinu, čím je pro celek a jaká je v ní síla! To bude další úkol nové doby a učíme se to už dnes.

Svět projde velkou změnou, mnohým zůstanou prázdné ruce, prázdná srdce a mysl. A tak se lidé začnou probouzet k ŽIVOTU a tím nalézat v sobě lásku a schopnosti, o kterých doposud nevěděli a budou se s velkou radostí věnovat i těm druhým! To je důležité pochopit. Bude změna v pojetí života. Začne se stávat opět společenský, jak tomu bylo původně a ne jenom život pro sebe a svoji rodinu bez sounáležitosti s celkem.
Dobrovolnějšího nic není na celém světě, než volba mezi službou bližním s probuzeným Duchem Božím a nebo splynutím se světem v jeho hmotné podstatě. Člověk má vědomě přicházet, zodpovědně žít a vědomě odejít, jako by vystudoval školu a jde dál do života.

 

Živá modlitba a vděčnost za život ať je v lidech každou chvíli.

 

Přijala O.B.

 

 

Nemáme potřebu uplatňovat autorská práva a jakkoliv podmiňovat šíření našich příspěvků. Je nesmyslné jakkoliv omezovat JEDNOTU, která je zároveň absolutní SVOBODOU. Tlumočíme informace z kolektivního vědomí Kristovské setby, které má každý v sobě. Stačí se jen naladit a připojit.