Jdi na obsah Jdi na menu
 


POŽEHNÁNÍ - POHANSKÝ SYMBOL

images--1-.jpg

 

Prastarý magický symbol požehnání, kdy ukazováček, prostředníček a palec zvedneme vzhůru, a prsteníček a malíček ohneme do dlaně, má svůj původ v dávných pohanských časech. Tři vztyčené prsty představují božskou triádu, trojjedinost. Požehnáním rušíme negativní okolnosti a vlivy na dočasný pozemský život. Samotným vyslovením magického slova ,,požehnání“ nebo ,,žehnám“, uvádíme v pohyb zakódovanou pozitivní energii, proud informací, které se nacházejí v PROSTORU všude kolem nás.

Pozitivní síla magického požehnání

Požehnáním oživíme tok pozitivní energie jakékoliv bytosti, věci, události, místa, přírody, stromu… Žehnáme jídlu, dárkům, talismanům, práci, různým okolnostem. Slova požehnání proneste nahlas, a nakonec nad předmětem udělejte rukou znamení rovnoramenného kříže. Představte si, že jím prostupuje čisté světlo, vše tvořící energie vesmíru, vstupující do předmětu (osoby, místa…) skrze vaše tělo a skrze vaše dlaně. Na nic jiného nemyslete. Nakonec řekněte: ,,Žehnám tomuto činu.“ nebo ,,Budiž učiněno.“ (Také znamení kříže je prastarý pohanský symbol.)

Ve správně zvoleném slově a v přímém doteku je síla požehnání, jde o vysílání pozitivní energie. Myšlenky nebo slova necháme prostoupit v podobě světla předmětem požehnání. Nezapomínejme: ,,Na počátku všech věcí je SLOVO.“ Na tento duchovní symbol neprávem zapomínáme, dnes je běžnou součástí křesťanství, ačkoliv jej můžeme zařadit do jakékoliv osobní, např. pohanské víry.

 

Zdroj https://www.psychologiechaosu.cz/symboly-znameni/symbol-pozehnani/