Jdi na obsah Jdi na menu
 


Neobvyklé schopnosti – nástrahy duchovní cesty

13241161_10153690901886365_3519139374509608287_n.jpg

 

Mnoho lidí, kteří kráčejí po duchovní cestě, po cestě seberozvoje, je fascinováno možnostmi v sobě objevit a rozvíjet neobvyklé schopnosti. Velké pozornosti se dostává astrálnímu cestování a vůbec poznávání a napojování se do jiných dimenzí, různými možnostmi práce s energií, komunikace se světelnými bytostmi apod.

Toto, řekla bych až opojení neobvyklými dovednostmi, je však podle mého názoru dost často cestou, která vůbec nezaručuje nějaký zásadnější vnitřní posun lidí, kteří se takovýmto možnostem otevírají.

Tyto schopnosti totiž neznamenají a nezaručí, že dotyčný, který jimi disponuje, je schopen vědomě zlepšit svůj život. Často roste duchovní ego takovýchto lidí a oni si to mnohdy ani neuvědomují.

Ono cílem seberozvoje či chcete-li duchovní cesty je schopnost být tady a teď, být plně ponořeni v přítomném okamžiku, v dimenzi, ve které právě žijeme. Je to tak prosté, že to mnoho lidí přehlédne  jako nezajímavé a přitom o to tu jde.

Člověk, který žije přítomným okamžikem, žije naplno a bohatě, jeho život je prostý a přitom vzrušující  a naplňující. Vůbec není potřeba hledat svou cestu v objevování jiných dimenzí, pěstovat neobvyklé schopnosti, protože ty k tomuto cíli nevedou či často mohou vést k iluzi, že dochází k nějakému vnitřnímu posunu a přitom se dotyčný člověk může motat v kruhu.

Sebepoznání a vlastní realizace vyžaduje pokoru a poctivost k sobě sama v hledání vnitřní pravdy (či chcete-li hlasu srdce) a naplňování vlastních skutečných potřeb a jistě mi dáte zapravdu, že pronikání do jiných dimenzí ke skutečným lidským potřebám nepatří.

Lépe je investovat svou energii do objevování sebe sama, což je úkol nejtěžší. A je to mnohdy velké dobrodružství, protože se pouštíme do objevování nových dimenzí sebe sama, těch, které jsme třeba byli nuceni potlačit v dětství či během svého dalšího života z nejrůznějších důvodů.

Je to těžké právě proto, protože sami svůj stín (potlačené, neprojevené části sebe sama) vidět neumíme, můžeme se k němu dopátrat tím, že budeme pozorní k tomu, co nám zrcadlí druzí lidé nebo situace, ve kterých se ocitáme.

Každý člověk se na svět rodí s nějakým jedinečným darem, potenciálem, který může rozvíjet k vlastnímu prospěchu i k prospěchu druhých. Někdy je těžké tento dar najít, často zůstává neobjeven a nerozvíjen, pokud se dotyčný člověk nemohl ve svém dětství svobodně projevovat. Děti přirozeně zkoumají své možnosti, pokud k tomu mají prostor, zkoušejí a zakoušejí a nacházejí své dary a schopnosti, které mají tendenci přirozeně rozvíjet.

Objevte i vy svůj jedinečný dar. Nehledejte v jiných světech a dimenzích, nehledejte ve vesmíru, hledejte sami v sobě, protože vy jste celý vesmír. A pokud půjdete za hlasem svého srdce, ten hlas bude sílit a dovede vás ke kýženému cíli. Jedinečným darem je to, co děláte s nadšením a radostí, to, co byste klidně dělali i zadarmo, protože vás to naplňuje.

Kéž by byl svět plný lidí, kteří to, co dělají, dělají s nadšením. Bylo by nám všem krásně. A každý z nás je důležitý, protože dohromady tvoříme náš svět.

Autor a zdroj: Barbora Müllerová

 

Barbora Müllerová Jen bych chtěla ke článku dodat, aby to nebylo chápáno mylně: astrální cestování, objevování jiných dimenzí apod. není špatné. Jen to není to hlavní, kam směřovat své síly. Tohle mnohým lidem nedochází.